Jak dokonać zmian w swoim życiu? Kilka motywujących rad.

W życiu każdej z nas przychodzi moment, gdy chcesz czegoś nowego. Jeśli czujesz potrzebę zmian lub udoskonalenia tego, co na stałe zagościło w Twoim życiu nie powinnaś zwlekać i zabrać się do działania. Niezależnie od tego, czy Twoim celem jest zrzucenie pięciu kilo, zmiana pracy czy znalezienie nowego partnera zawsze ale to ZAWSZE powinnaś otworzyć swój umysł. Jak? Podpowiadamy!

Przeszłość zostaw za sobą.

Nie rozpamiętuj czegoś, co już się stało. Kobiety uwielbiają żyć w przeszłości, co jest działaniem bezcelowym, gdyż to, co było, minęło bezpowrotnie. Nie powinnaś oskarżać się o to, że inni nie podołali zadaniom, których od nich oczekiwałaś. Wszystkie negatywne uczucia jak gniew, zawiść, poczucie żalu mogą trwać latami i jedyne, do czego doprowadzą to Twoja własna autodestrukcja. Mimo, iż przebaczenie wymaga nie lada odwagi i samozaparcia zdobądź się na nie. Sama zobaczysz, o ile prostsze i lżejsze będzie odtąd Twoje życie.

Bądź obiektywna dla siebie i innych.

Steve Jobs wygłosił pewnego razu mowę, w której powiedział, że nie da się pewnych wydarzeń ocenić od razu, lecz dopiero po jakimś czasie, kiedy to punkty łączą się w całość, dając miarodajny obraz. W taki sam sposób powinnaś podejść do tego, co Cię spotyka. Im bardziej obiektywna wobec siebie innych będziesz, tym łatwiej przyjdzie Ci dokonywanie racjonalnych zmian. Przykład? Facet zranił Cię do bólu. Cierpiałaś ale za to w tym momencie nie ma takiej siły, która by Cię zniszczyła, a Ty nauczyłaś się wybierać wartościowych mężczyzn i dziś jesteś w szczęśliwym, dobrym związku. Każde wydarzenie może mieć zupełnie inny wydźwięk. Wszystko zależy od strony, z jakiej na nie patrzysz.

Nie bój się emocji.

Ukrywanie złości, gniewu czy wyrzutów sumienia nieraz latami niszczą człowieka od środka. Jeśli coś czujesz – wyraź to! Nie bój się przyznać do błędu, przeprosić czy umieć powiedzieć, że masz gorszy dzień. Pozwól sobie na krzyk i łzy. Takie zachowania potrafią nieraz zdziałać więcej, niż długotrwałe, psychologiczne terapie.

Popracuj nad swoim ciałem.

I nie chodzi tu o to, że masz od razu stać się gwiazdą osiedlowej siłowni. Zacznij od postawy. Wyprostowana sylwetka, pewny krok i uśmiech – nawet ten lekko wymuszony sprawi, że inaczej podejdziesz do świata i wyzwań, jakie przed Tobą postawi. Sport to zdrowie, więc zachęcamy do aktywności fizycznej. Na początek wystarczy kilkunastu minutowy jogging na świeżym powietrzu. Nawet, jeśli w tym momencie nie jesteś przekonana do takiej formy odpoczynku sama zauważysz, jak podczas biegania Twój umysł się wyciszy, a Twoje ciało odpręży.

Zmień negatywne wzorce.

Każda z nas żyje według utartego schematu – praca, dom, szkoła, dzieci. W poukładanym życiu ciężko czasami dostrzec potrzeby szukania nowych dróg. Zmiana nawyków pomoże Ci w neutralizacji negatywnych przyzwyczajeń i wzorców. Nie musisz zmieniać się od razu diametralnie. Znajdź coś, co daje Ci satysfakcję i drogę do samorozwoju.

Wycisz się.

Najprostszym sposobem będzie kontakt z niczym nieujarzmioną naturą. W wolnej chwili spakuj się i wyjedź do lasu, nad jezioro czy w góry. Kilka godzin spędzonych wśród przyrody pomoże Ci ukoić huśtawkę nastroju, wyciszyć się i pomóc w zadaniu sobie pytań, które pozostawiłaś bez odpowiedzi.