Nic nie poprawia humoru w leniwe, zimowe popołudnie jak dobry film z solidna pointą. My uwielbiamy historie nieprawdopodobne, które działy się naprawdę. Dziś przedstawiamy Wam pozycje filmowe, które koniecznie musicie obejrzeć, ponieważ scenariusze w nich przedstawione wydarzyły się naprawdę. Zapraszamy na seans!

  1. Przełęcz ocalonych

Wprawdzie premiera filmu Mela Gibsona miała miejsce prawie rok temu, film nie schodzi z rankingów popularności w najważniejszych serwisach filmowych! Obraz przedstawia życie żołnierza amerykańskiej armii Desmonda Dossa, który … odmawia noszenia broni. Mimo wielu tarapatów, w jakie w związku z tym wpada uczestniczy on w oblężeniu przęłęczy Hacksaw Ridge na Pacyfiku, której bronią zaciekle wojska japońskie. Opowieść niezwykła, plastyczna, wzruszająca ale i dosadna. Oprócz pięknie skonstruowanych scen batalistycznych mamy tu także wiele naturalizmu i krwi. Mimo wszystko polecamy. Mel Gibson to specjalista w odkrywaniu nieznanych dotąd bohaterów.

  1. Teoria wszystkiego.

Film przedstawia historię małżeństwa wybitnego fizyka i kosmologa, twórcy teorii wszystkiego – Stephena Hawkinga i jego żony Jane. Hawking od młodości cierpiał na nieuleczalną chorobę, jaką jest stwardnienie zanikowe boczne, którego konsekwencją był całkowity paraliż ciała. W rolę fizyka wcielił się genialny Eddie Redmayne, któremu za tę kreację przyznano Oskara. Obraz z jednej strony przerażający, z drugiej zaś wzruszający do łez!

  1. Gra tajemnic.

Niezwykle wciągający, błyskotliwy i mądry obraz o jednym z odkrywców słynnej maszyny szyfrującej Enigmy. Mowa o angielskim matematyku i logiku – Alanie Turingu. Film głęboko porusza temat walki o wygraną wojnę ale i osobisty dramat geniusza, nieraz krytykowanego i nierozumianego. Główną rolę powierzono Benedictowi Cumberbatchowi, którego znamy m.in. z roli Sherlocka Holmesa, a partnerują mu m.in. Keira Knightley oraz Matthew Goode.

  1. Kot Bob i ja.

Wzruszający, zaskakujący i pogodny film o bezwarunkowej przyjaźni człowieka i zwierzęcia. Uzależniony od narkotyków, uliczny grajek z rodzinnymi problemami – James spotyka mruczącego, rudego kociaka, który pomoże mu w życiu na wiele sposobów. Polecamy każdemu, nie tylko fanom czworonogów. Film doskonale traktuje o zmianach, jakie skłonny jest podjąć w swoim życiu każdy z nas ale też o trudnych relacjach na linii rodzic – dziecko.

  1. Sztuka kochania.

Wraz z premierą najnowszego filmu Marii Sadowskiej „Sztuka kochania” na księgarniane półki ponownie trafił niegdyś znany i poczytny poradnik o tym samym tytule , autorstwa najbardziej znanej polskiej seksuolog – Michaliny Wisłockiej. Film przedstawia życie osobiste i trudną drogę do publikacji swoich światopoglądów polskiej lekarki i seksuolożki. Na szczególną uwagę zasługują wątki tak bardzo pomijane w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie – seksualności i niezależności kobiet.