Skórka pomarańczowa (bo tak brzmi inna nazwa zmory kobiet XXI wieku) to nic innego jak tłuszcz, który w nierównomierny sposób odkłada się po powierzchnią naszej skóry, czyniąc na niej mało estetyczne bruzdy i wyżłobienia. Mimo, iż przypadłość znana jest nam od lat, wciąż nie znamy jednej i doskonałej metody na jej pozbycie się. Dziś przedstawiamy Wam 5 kroków, które powinnyście podjąć, by skutecznie zawalczyć z cellulitem.

Cellulit powstaje na skutek nierównego rozrostu i rozmieszczenia komórek tłuszczowych w skórze właściwej oraz tkance podskórnej. Jego powstawanie łączymy z zaburzeniami metabolicznymi. Skórka pomarańczowa ma kilka odmian, a etapy jego powstawania możemy podzielić na kilka stopni. Niestety, przypadłość ta dotyka kobiety w coraz młodszym wieku. O ile jeszcze kilkanaście lat temu cellulit był zmorą dojrzałych, miesiączkujących kobiet (w tym takich, które przechodziły przez etap odchudzania lub kuracji hormonalnych) , tak obecnie problem ten znają także młode, dojrzewające kobiety. Powodów jest kilka – nasza dieta obfituje w przetworzone produkty, nieraz modyfikowane. Do tego dochodzi zmęczenie, stres oraz czynniki hormonalne oraz genetyczne.

Cellulit to dolegliwość, którą trudno wykorzenić z organizmu. Nie znaczy to, że nie należy z nim walczyć. W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej dostępne są specjalne terapie, które przy użyciu środków chemicznych i mechanicznych pozwolą zapomnieć o znienawidzonych bruzdach na udach czy brzuchu. Poniżej przedstawiamy Wam nasze, domowe i niezawodne sposoby na walkę ze skórka pomarańczową.

  1. Odpowiednia dieta.

W walce o wymarzoną sylwetkę bez bruzd należy przestrzegać diety. Posiłki powinny być regularne, a ilość wypitej w ciągu dnia wody powinna zostać zwiększona do 3 litrów minimum. Do minimum należy ograniczyć również spożywanie słodkich napojów oraz soli – wszystko to powoduje odkładanie się wody w organizmie, co sprzyja rozwojowi obrzęku. Posiłki należy spożywać regularnie co 3-4 godziny, co przyspieszy proces metaboliczny, powinno się też ograniczyć spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, gdyż w większości z nich znajdują się hormony nasilające rozwój przypadłości. Najlepiej by było unikać spożywania posiłków zawierających jednocześnie węglowodany i białka, a produkty wysokoprzetworzone zamienić na ich surowe odpowiedniki – w szczególności mamy na myśli zboża, ryby, owoce i warzywa. Pod okiem lekarza można sięgnąć po preparaty w tabletkach, które przygotowane z myślą o spalaniu tkanki tłuszczowej, wspomogą metabolizm.

  1. Sport.

Zwiększenie aktywności fizycznej to klucz do pozbycia się cellulitu, w szczególności, jeśli do tej pory prowadziliśmy siedzący tryb życia. Najlepsze efekty przyniosą ćwiczenia w wodzie, pływanie, bieganie, a także jazda rowerem oraz odpowiednie ćwiczenia na siłowni. Wszystkie on aktywują cały organizm, pobudzają krążenie i przyspieszają spalanie tłuszczu.

  1. Pielęgnacja ciała.

O ile sport i prawidłowa, bogata w składniki odżywcze dieta będzie działała „od wewnątrz” tak kosmetyki i masaż antycellulitowy pomoże z ostatecznym rozprawieniem się z cellulitem „od zewnątrz”. W przypadku tego typu dolegliwości ważne będzie regularne nawilżanie i poprawianie krążenia ciała. Świetnym sposobem jest wykonywanie peelingu ciała szorstką rękawicą, co ma na celu pobudzenie krążenia oraz masaż preparatami zawierającymi substancje stymulujące rozkład tłuszczu – wyciąg z bluszczu, kasztanowca czy też zielonej herbaty. Doskonałym i sprawdzonym sposobem jest także bańka chińska, która w mechaniczny sposób pomaga w rozbiciu komórek tłuszczowych.