W Internecie aż kipi od urodowych tricków, które mają zapewnić nam idealny wygląd. Pochłonięte ich przyswajaniem nie do końca zdajemy sobie sprawę, że samowolka w stosowaniu kosmetyków może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Przedstawiamy Wam 5 mitów urodowych, w które powinnyście przestać wierzyć od mrugnięcia oka.

  1. Sól doskonale wybiela zęby.

Już nasze babki stosowały ten trick. Wybielanie zębów za pomocą soli lub sody oczyszczonej nie tylko nie przyniesie długotrwałego efektu ale może też naruszyć delikatną powłokę szkliwa, a nawet skutecznie podrażnić Wasze dziąsła! Jeśli chcecie wybielić zęby w bezpieczny i delikatny sposób zalecamy konsultację z Waszym dentystą, który określi w jaki sposób najbezpieczniej rozjaśnić kolor uzębienia.

  1. Jedna noc w makijażu nikomu nie zaszkodzi.

Szczególnie w makijażu mineralnym, bogatym w pożyteczne dla skóry substancje. Absolutny fałsz! Każdy, nawet ten najdelikatniejszy makijaż wyrządzi Ci szkodę, jeśli skóra nie zostanie odpowiednio dotleniona, oczyszczona i nawilżona. Pozwól sobie na odpoczynek od makijażu w nocy, by rano znów móc się cieszyć nieskazitelną cerą.

  1. Krem można zastąpić podkładem.

Lub też kremem BB i CC. Absolutnie nie! To, że Twój ulubiony podkład jest opatrzony przez producenta opisem „nawilżający” nie znaczy, że zastąpi Ci specjalnie stworzony w tym celu krem, znacznie bogatszy w potrzebne Twojej skórze aktywne substancje nawilżające. Tego typu kompromisy sprawdzają się jedynie, gdy masz mało czasu i miejsca w swojej kosmetyczce, np. na krótkich, weekendowych wypadach.

  1. Peeling z powodzeniem zastąpi demakijaż.

Używamy do zarówno do ciała, jak i twarzy. Pamiętaj, że prawidłowo stosowany peeling ma na celu dokładne oczyszczenie porów skóry, pobudzenie w niej krążenia i poprawę jej ukrwienia, usuwając przy tym martwy naskórek. Stosując go częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu nie tylko możesz przesuszyć cerę ale i nabawić poważnych problemów dermatologicznych. Znacznie lepiej sięgnąć po odpowiedni dla Ciebie żel myjący oraz płyn micelarny.

  1. Wszystkie kosmetyki nowej generacji się sprawdzają.

Nieprawda. Część z nich na pewno u Ciebie zadziała, jednak by się o tym przekonać potrzebujesz czasu i pieniędzy na ich testowanie. Pamiętaj, że każdy rodzaj kosmetyku został stworzony do określonego typu cery i tą zasadą powinnaś kierować się przy zakupie nowości kosmetycznych.

  1. Maseczki z jajka rewelacyjnie działają na włosy.

Może i tak było w wypadku naszych babć i mam, które nie miały wielkiego pola do popisu jeśli chodzi o pielęgnację cery i włosów. Na szczęście dziś nie musimy uciekać się do starych sposobów, by skutecznie radzić sobie z przesuszonymi kosmykami. Znacznie lepiej niż żółtko jaja na włosy zadziała keratyna czy aloes. Maseczka z jajek, nieumiejętnie używana może dodatkowo przetłuścić kosmetyki. Jajka radzimy … ugotować na miękko i zjeść na śniadanie.