Każda przyszła panna młoda dokłada wszelkich starań, by ten jeden jedyny dzień w jej życiu był wyjątkowy. Suknia ślubna, fryzura, makijaż, bukiet, wystrojona sala, pyszne jedzenie – w dniu wesela wszystko powinno być perfekcyjne i dopięte na ostatni guzik. Często zdarza się tak, że pod wpływem najbliższych osób, gwiazd, które obserwujemy na szklanym ekranie czy projektantów mody ulegamy rozmaitym, niekoniecznie najlepszym trendom. W danej chwili mogą się one wydawać najpiękniejsze na świecie, jednak po kilku latach od wyjątkowego dnia, gdy zerkamy w ślubny album zaczynamy się zastanawiać, dlaczego założyłyśmy taką, a nie inną sukienkę. By najważniejszy dzień w Twoim życiu był z dumą zapamiętany przez kolejne dziesięciolecia, warto postawić na klasykę i unikać kilku „ślubnych koszmarków”. Zapraszamy do lektury!

Suknie stylizowane na lata 80-te.

Przypomnijcie sobie komedie romantyczne z tamtych czasów. Olbrzymie, bufiaste rękawy, długie treny, kilka warstw sukni ślubnej, wielkie welony, błyskotki, kolorowe makijaże. Wszystkiego było tam za dużo. Odradzamy zbyt mocne inspirowanie się tymi czasami. Wystarczy muzyka z tych lat, bo ta była całkiem niezła.

Krótkie suknie ślubne.

W Polskim show-businessie mieliśmy taki etap, gdy rodzime gwiazdy na swoich ślubach występowały w zupełnie krótkich sukniach ślubnych bądź sukniach mini z obfitym trenem. Takiej stylizacji z reguły towarzyszyły długie, sznurowane lub zapinane na klamerki białe kozaczki. Obecnie asymetria ponownie wraca do łask, podobnie jak wyżej wspomniane białe buty. My jednak radzimy zostawić je na mniej zobowiązującą okazję, np. na wypad do klubu. Pamiętajmy o tym, że za 10 lat, otwierając ślubny album możemy się ich wstydzić.

Poddawanie się obecnym trendom w modzie użytkowej.

Moda użytkowa to nic innego niż to, co nosimy na co dzień, na spacer czy do pracy. Często zdarza się, że jej elementy są przemycane do ślubnych stylizacji. Dla wszystkich fanek zakładania do sukni ślubnej ramoneski, kolorowej biżuterii czy trampek mamy złą nowinę – klasyka sprawdza się najlepiej. To jeden jedyny i najważniejszy dzień w naszym życiu, więc warto poczuć się w nim wyjątkowo, odrzucając to, co znamy na co dzień.

Retro brane zbyt dosłownie.

Nie każda panna młoda będzie dobrze się prezentować w sukni w stylu old Hollywood. Nie każda może pozwolić sobie na założenie długich rękawiczek, tiulowego fascynatora czy na mocny makijaż z czerwoną szminką w roli głównej. Nie musimy kierować się tym, co jest modne. Sezon na wszystko, co oldschoolowe się nie kończy ale nie znaczy to, że Wasz ślub musi być w 100% taki. Wybierzcie kilka elementów, które do Was pasują. Może będzie to zabytkowy samochód albo stylizowane na stare zaproszenia ślubne?

Suknie ślubne we wzory.

Przykład ku temu trendowi dała Angelina Jolie, której suknia ślubna pomalowana została przez jej dzieci. To piękne i słodkie jednak na tego typu pomysły należy uważać. Zbyt dużo naszyć, kolorów i wzorów potrafi nieubłaganie zaburzyć proporcje sylwetki panny młodej i niepotrzebnie odciągać uwagę od innych atutów stylizacji. Tutaj znów będziemy mocno trzymać się klasyki. Prostota rządzi!

Biały garnitur/smoking.

W tak ważnym dniu, jakim jest ślub warto skupić się również nad stylizacją pana młodego. Ważne, by jego weselny look był dopasowany stylem i kolorem do sukni ślubnej. Najlepiej sprawdzają się smokingi i garnitury szyte na miarę. W tym sezonie nadal króluje klasyka pod postacią czerni oraz różnych odcieni granatu. Stanowczo odradzamy białe smokingi (o zgrozo widuje się jeszcze takie) w połączeniu z czerwienią lub kolorem niebieskim.

Zakupy online.

O ile w przypadku nietrafionego zakupu za kilkanaście złotych można sobie darować obelgi, tak, gdy suknia ślubna zamówiona drogą online kompletnie nie przypomina tej ze zdjęcia zamieszczonego przez producenta, można poważnie się zdenerwować. Wyjątkowy dzień wymaga wyjątkowej oprawy, dlatego radzimy ze znacznym wyprzedzeniem upolować suknię ślubną, garnitur i dodatki. Wszystko warto przymierzyć, dotknąć, sprawdzić, jak prezentuje się w świetle dziennym. Zakupy online w tym przypadku nie będą Twoim sprzymierzeńcem.

Zapisz