Smaczne jedzenie na przyjęciu urodzinowym dla dziecka jest tak samo ważne, jak zabawa. Duża ilość słodyczy może niezdrowo pobudzić dzieci, a następnie sprawią, że będą one ociężałe i senne.  Oczywiście nie musimy  rezygnować ze słodyczy, ale  możemy je zastąpić łakociami, które będą nie tylko smaczne, ale i zdrowe. Ważne jest, aby menu było zróżnicowane pod względem smaków tak, by każdy znalazł coś dla siebie.


Fantazja jedzenia to podstawa. Dziecięce menu powinno być przygotowane szczególnie starannie, by zachęcało do jedzenia nawet największego niejadka. Lwie kanapki, pociąg z kanapek, babeczki ze słodkim motylem spełniają wszelkie oczekiwania dzieci.


Kolejny  dobry pomysł to owocowe przekąski. Dowolnie dobrane, pokrojone w kostki i nadziane na patyczki z zaokrągloną końcówką owoce, będą się prezentowały bardzo  atrakcyjnie.  Takie owocowe szaszłyki można dodatkowo polać  miodem lub niewielką ilością płynnej czekolady.
Można również przygotować  galaretki o różnych kolorach i smakach. Łatwy i bardzo kolorowy deser jest idealny, na przyjęcie urodzinowe dla dzieci. Galaretki przygotowujemy według przepisu na opakowaniu i przelewamy do foremki. Po zastygnięciu galaretkę kroimy w kostkę. Układamy w salaterkach na przemian, mieszając kolory.


Kolorowe i apetyczne mogą być również kanapki. Z pewnością skuszą nawet tych, którzy za kanapkami nie przepadają. Przygotowujemy małe kanapeczki, dbając  o to, by były kolorowe. Można zrobić je na dwa sposoby: z warzywami i owocami. Tradycyjne pieczywo możemy zastąpić chlebem tostowym lub krakersami.


Bardzo ważne jest, abyśmy zadbali o ich właściwą ilość napojów. Napoje gazowane możemy zastąpić sokami. Ponieważ nie wszystkie dzieci piją soki, dobrze będzie, pamiętać o niegazowanej wodzie do picia. Ta na pewno się przyda, bo najlepiej koi pragnienie po urodzinowych szaleństwach.
Pomysłów jest wiele na przygotowanie smakołyków dla dzieci, ważne jest, aby było kolorowo, oryginalnie i smacznie. 

Zapisz