Wiele z nas wybrało się już na jesienne zakupy, lecz co wybrać tej jesieni – kurtkę czy płaszcz?

Zalety damskiego płaszcza

Z początku zdecydowanie powinnyśmy postawić na płaszcze. Wyglądają one bardzo ładnie i są świetne na chłodniejszą, lecz wciąż nie bardzo chłodną pogodę. Nie będzie nam w nim ani za gorąco, ani za zimno i będziemy dalej wyglądać zjawiskowo.

Tej jesieni najlepszym kolorem płaszczy jest kremowy, zielony lub czerwony. Jeżeli postanowimy zakupić płaszcz, zastanówmy się też nad skórzanym, one również są modne tej jesieni. Na pewno nie będziemy miały problemu z zakupem płaszczy. Sieciówki mają zdumiewająco wiele rodzajów do zaoferowania.

A może jednak kurtka?

Jeżeli chodzi o drugą połowę jesieni, może nam zrobić się już zimno, dlatego warto zaopatrzyć się również w kurtkę.

Dobrze dobrana kurtka będzie wyglądać równie dobrze, jak płaszcz, tylko będzie o wiele cieplejsza! Jeśli nie chcemy kupować kolejnej kurtki na zimę, możemy od razu zakupić jedną cieplejszą na obie pory roku. Nie koniecznie cieplejsza oznacza dużo grubsza, więc nie musimy się martwić tym, że będzie nam ciężko czy za ciepło, wystarczy wybrać odpowiednią kurtkę. W tym roku modne są również kurtki i płaszcze z futerkiem, więc czemu nie? A może, zamiast wcześniej wymienionej odzieży postawić na futro, które wygląda równie świetnie. 

Na zakupy kurtek lub płaszczy nie bójmy się poświęcić więcej czasu. Nie chodzi o sam fakt wyglądania dobrze, grunt to ciepło i wygoda!