Fotobudka to połączenie dwóch słów foto i budka. Jak sama nazwa wskazuje budka, która robi sama zdjęcia. Pomysł przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych.

Już w 80. latach w filmach pokazywano, jak zakochana parka wchodzi do fotobudki w centrum handlowym i robią sobie zdjęcia, które od razu są wywoływane i można wziąć je ze sobą. Przez długi czas było to zapomniane. Dzisiaj coraz więcej ludzi wraca do tego, ponieważ dzisiejsza technologia nie jest już analogowa i wiele osób uwielbia chwalić się swoim cyfrowym zdjęciem w internecie na portalach społecznościowych.

Coraz częściej atrakcją, która pojawiła się na polskich weselach lub imprezach firmowych, jest właśnie fotobudka. W cenach ok. 1000 zł. Każdy gość może wykonać mini sesję, ubrany zostaje w rekwizyty np. peruki, wąsy, okulary. Hit czy kit ? Ciężko stwierdzić, gdyż wszystko zależy od gustu. Gdy fotograf i kamerzysta nie wystarczają, a chcemy jeszcze więcej atrakcji na wesele, to będzie to strzał w dziesiątkę. Budka z aparatem w środku może stać się czymś wyjątkowym na imprezie.

Wybierając fotobudkę na wesele, warto sprawdzić firmę i jakość zdjęć, jaką nam polecają. Ponadto, ważna jest ilość gadżetów, jaką nam oferują, im więcej tym, lepsza zabawa. W większości można już nagrać zdjęcia na pamięć przenośną.

Fotobudka to wspaniały pomysł na niezapomnianą rozrywkę, uwiecznia najlepsze i najbardziej szalone chwile z każdej imprezy. To fantastyczna pamiątka dla każdego z nas. Wydaje mi się, że można w nie inwestować i są one hitem od dłuższego czasu.