Po sukcesie książki „50 shades od Grey”, a później dwóch (niedługo trzecia) ich ekranizacji filmy i seriale, których głównym tematem jest seks zaczęły wyrastać niczym grzyby po deszczu. Jeśli sądzicie, że słynna trylogia opowiadająca losy bogatego biznesmana i młodej dziennikarki to najostrzejsza rzecz, jaką możecie zobaczyć, nasz ranking może Was miło zaskoczyć. Dziś przedstawiamy Wam listę kultowych filmów o seksie. Oglądając je z partnerem spędzicie miło wieczór i kto wie, może w jakiś sposób zachęcicie się do działania…

Ostatnie tango w Paryżu.

Kultowa pozycja na liście każdego kinomana, nie tylko ze względu na tematykę ale i grę samego Marlona Brando. Historia sfilmowana przez Bernarda Bertolucciego pokazuje związek młodej Francuzki (Maria Schneider) i dojrzałego Amerykanina (Marlon Brando). Para spotyka się ze sobą, by uprawiać masochistyczny sex. Film wywołał olbrzymią burzę medialną już w czasach, kiedy powstał, czyli w latach 70-tych, a atmosfera skandalu wokół niego ponownie się odrodziła w zeszłym roku, gdy na światło dzienne wyszła wypowiedź Schneider, w której oznajmiła, że nie była przygotowana na kręcenie sceny gwałtu. Jeśli nie boicie się kontrowersji i cenicie sobie klasykę gry aktorskiej powinniście koniecznie obejrzeć.

Love.

Mimo, iż tytuł może brzmieć lekko i sugerować przyjemną komedię romantyczną nie dajcie się zwieść. Film to dramat erotyczny francusko-belgijskiej produkcji z 2015 roku, którego akcja skupia się na temacie niespełnienia życiowego i seksualnego. Główny bohater – Murphy, student szkoły filmowej spotka się z seksowną Elektrą. Para nie stroni od używek i seksualnych nowości, zapraszając do łóżka sąsiadkę z naprzeciwka… Film wzbudził ogromne kontrowersje za sprawą długich scen seksu, w których aktorzy grali naprawdę.

Marzyciele.

Mamy klimat lat 60-tych i francuskie rodzeństwo (Eva Green i Louis Garell), które pod nieobecność rodziców zaprasza do domu amerykańskiego studenta ( w tej roli Michael Pitt). Wszyscy oni wikłają się w niebezpieczną grę, opartą na uczuciach oraz cielesności. Wszystko to w ramach nowo kreowanej wolności, jaka zawładnęła w latach 60-tych w Europie. Polecamy nie tylko ze względu na neurotyczne sceny seksualne ale i muzykę oraz scenografię, która swobodnie przenosi nas do minionego wieku.

Nimfomanka.

Powstały dwie części tego filmu. Fabuła skupiona jest na dziewczynie (Charlotte Gainsbourg), którą zziębniętą i pobitą znajduje na ulicy dojrzały mężczyzna. Przygarnia ją, a ona opowiada mu o swoim życiu. Film pokazuje gorzką prawdę, że sex to nie tylko przyjemność ale i trudne do wyleczenia uzależnienie. Reżyser filmu, Lars von Trier w swój kontrowersyjny obraz wplótł liczne alegorie i nawiązania kulturowe. Jeszcze długo przed oficjalną premierą pierwszej części film wzbudził ostry dyskurs dzięki plakatom, przedstawiającym głównych bohaterów w momencie szczytowania.

Wstyd.

Fanki talentu aktorskiego oraz ciała Michaela Fassbendera nie będą zawiedzione. W filmie występuje całkiem sporo scen seksu, również tych ostrzejszych. Sama tematyka daleka jest od lekkiej – główny bohater zmaga się z uzależnieniem od seksu, a na dodatek jego relacja z siostrą (w tej roli rewelacyjna Carey Mulligan) jest co najmniej dziwna. Film został bardzo dobrze oceniony, o czym świadczyć może aż 30 nominacji do najważniejszych filmowych nagród, m.in. Złotego Globa oraz nagrody BAFTA.

Zapisz