Kwiaty- ozdoby na balkonie i tarasie jesienią.

Jak urządzić balkon jesienny

Jesienią na balkonie nie musi być nudnie i mało kolorowo. To nie powód, aby myśleć, że trzeba rezygnować z kwiatów na balkonie. To nic, że letnie kwiaty wyglądają już źle, bo przecież możemy dosadzić kwiatów, które pięknie będą się prezentować całą jesień.


Należy tutaj wspomnieć o wrzosach i tak do uprawy w pojemnikach warto wybrać odmiany o wzniesionym pokroju (np. „Aleksandra”, „Amethyst”, „Annabel”, „Darkness”, „Long White”, „Merlyn”, „Hammondii”, „Ross Hutton”, „Red Star”, „Scholjes Rubin”, „Simone”, „Winter Red”, „Vivika”). Ze względu na swój romantyczny charakter, wrzosy i wrzośce doskonale prezentują się w glinianych misach, rustykalnych donicach, wiklinowych koszach czy bielonych skrzynkach. Super wyglądu dodadzą im też niewielkie ozdoby w postaci oplecionej wokół doniczki rafii w naturalnym kolorze, jesiennych liści, kilku miniaturowych dyń ozdobnych czy paru gałązek z czerwonymi owocami ognika lub dzikiej róży. Należy pamiętać, że wrzosy i wrzośce wymagają słonecznego miejsca i kwaśnego podłoża.


Oprócz wrzosów i wrzośców na jesiennych balkonach nie może zabraknąć chryzantem. W przeciwieństwie do wrzosów te rośliny najlepiej prezentują się jednak w pojedynczych donicach, gdyż zwykle rozkrzewiają się mocno i same w sobie stanowią elegancką ozdobę balkonu. Możemy bardziej urozmaicić balkonowe aranżacje, wybierając słabiej rosnące odmiany złocieni i zestawić je z karłowatymi iglakami, starcem popielnym, kocankami włochatymi lub ozdobnymi trawami.


Do dekoracji balkonu możemy również wykorzystać karłowe lub niski odmiany astrów np. astry krzaczaste np. „Kassel” i „Kristina”, astry nowoangielskie np. „Purple Dome”, astry nowobelgijskie np„Winston Churchill’”, rudbekii (np. rudbekia błyskotliwa „Goldstrum”, „Little Goldstar”) i dzielżanów „Ranchera’, oraz piękne kwiatostany rozchodników okazałych.


Uroku jesiennemu balkonowi dodatkowo dodadzą także inne sezonowe dekoracje jak np. kosz z ozdobnymi dyniami, a także suszonymi strąkami czerwonych papryczek, wiklinowa misa wypełniona mchem i czerwonymi jabłkami.


Reasumując, możemy szczerze powiedzieć, że nasz balkon może zawsze być piękny. Urok roślin, jakie dała nam natura, pozwoliła się nimi cieszyć prawie przez cały rok. Fascynaci swoich balkonów chętnie je wykorzystują, podziwiają i cieszą się ich pięknem.

Zapisz

Komentarze

  • Ogrodolandia

    Super artykuł! Gwarancją dobrze wykorzystanej przestrzeni jest sam pomysł! Z dobrym planem wszystko się uda, tylko należy trzymać się tego od początku do końca!

    OdpowiedzOgrodolandia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł

Kosmetyki dla mężczyzn - poświęć im dłuższą chwilę!

Następny artykuł

Szybka warzywna sałatka z salami