Na naszym rynku jest bardzo duży wybór produktów do pielęgnacji całego ciała dla mężczyzn. W zależności jakich kosmetyków potrzebujemy, takie też poszukujemy i kupujemy. Wielu z was tak naprawdę nie wiem co używać i tak naprawdę, do czego nam one służą.

Kosmetyki te można podzielić na:


Produkty podczas golenia


Pianki i żele mogą ułatwić codzienne golenie, chroniąc skórę przed uszkodzeniami. Dobierają je w zależności od rodzaju zarostu. Pianki do golenia przygotowują skórę do  ostrzy maszynki. Dla mężczyzn mających twardy zarost dobrym rozwiązaniem będzie olejek zmiękczający włoski.

Kosmetyki po goleniu


Ich zadaniem jest  przede wszystkim złagodzić podrażnienia i odpowiednio nawilżyć skórę. Używanie po goleniu wody kolońskiej z alkoholem nadaje się tylko dla wytrzymałych mężczyzn. Tego typu  kosmetyki jednak skutecznie odkażają skórę i nadają jej ładny zapach.


Żele do mycia twarzy 


Żele oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, które gromadzą się podczas całego dnia, odświeżają, nawilżają, a nawet zmiękczają zarost, nie wysuszając i nie podrażniając twarzy.
Po ogoleniu czy umyciu twarzy panowie powinni używać kremu do pielęgnacji. Kremy do twarzy dla mężczyzn powinny nawilżyć, wygładzić oraz dostarczyć skórze energii i ochronić przed działaniem czynników zewnętrznych. W drogeriach dostaniemy również preparaty przeciwzmarszczkowe – otóż panów również dotyka problem starzenia się skóry.


Żele pod prysznic


Do kąpieli powinno się używać żelu do kąpieli, ponieważ zwykłe mydła oczyszczające ciało mogą już nie wystarczyć. Produkty do pielęgnacji dla mężczyzn mają przede wszystkim działanie odżywcze, łagodzące, a także wpływają swoim zapachem na zmysły.
Panowie  potrzebują także właściwych kosmetyków do okolic intymnych. Są tak samo narażeni na różnego rodzaju podrażnienia i w związku z tym powinni szukać w sklepie odpowiednich środków do higieny intymnej, które oczyszczają, chronią i regenerują wszelakie otarcia skóry.


Balsamy do ciała


Na rynku dostępne są wszelkie  balsamy do ciała. Męska skóra podobnie jak kobieca potrzebuje właściwego nawilżenia. Receptura balsamów została specjalnie opracowana  dla potrzeb skóry, dzięki czemu skóra zyskuje miękkość, gładkość, jest  nawilżona i zadbana.


Szampony

Ostatnim kosmetykiem są szampony do włosów. Włosy panów potrzebują odpowiedniego oczyszczania i pielęgnacji,  ich wymagania są inne niż wymagania włosów kobiecych. Mężczyźni powinni używać preparatów, które skutecznie usuną wszystkie zanieczyszczenia, i dodatkowo zapobiegną łupieżowi, wypadaniu włosów oraz poprawią ogólną kondycję włosa bez zbędnego obciążenia. 


Badania pokazują, że mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet nie przywiązują uwagi do ceny kosmetyków i nie eksperymentują z nimi. Nie zważają na to, jak długo stosują ten sam kosmetyk. Panowie czasami warto poświęcić dłuższą chwilę przy półce z męskimi kosmetykami na pewno na tym skorzystacie!

Zapisz