Pokój dziecka to miejsce, w którym musi być miejsce na naukę, zabawę, spanie. Najlepiej, aby cała powierzchnia była idealnie dopasowana do potrzeb danego dziecka, wedle zainteresowań i miejsca.

Jak rozsądnie urządzić pokój dziecka?

Dziecko w swoim pokoju, bawi się, relaksuje, uczy i przyjmuje gości. Miejsce to ma spełniać kryteria naukowe i relaksacyjne. Przydadzą się w nim skrytki i schowki, dzięki którym będą mogły schować wszystkie swoje skarby. Podział pokoju na takie małe strefy sprawdza się najlepiej. Nawet maluteńki pokój można wykonać zmysłowo i efektownie zawierając wszystkie elementy, o których mowa.

Kupując biurko warto zwrócić uwagę, czy jest ono regulowane, ponieważ dziecko powinno zachować prawidłową postawę, czyli proste plecy, ręce swobodnie oparte o blat, stopy wygodnie spoczywające na podłodze. Gdy nogi nie mogą dotknąć podłogi, może to prowadzić do problemów z prawidłową postawą i naprężeń w ramionach, nogach, plecach, dlatego też ważny jest dobór krzesła z podstawką na nogi. Pojemne szafki, szuflady oraz magiczne pudełka pomogą w porządkach w pokoju malucha. Istotnym i ważnym elementem wyposażenia miejsca do nauki jest też prawidłowo dobrane oświetlenie. Lampa powinna być ustawiona tak, aby cień nie padał na blat podczas pisania.

Łóżko do spania może mieć zawsze piętrowe a u dołu miejsce na zabawę lub z szufladą pod łóżkiem na zabawki. Pufki małe i nieduży stolik do przyjęcia gości spełni oczekiwania najmłodszych doskonale.

Zapisz