Każdy rodzic mający dzieci marzy o super placu zabaw dla dzieci koło domu. Taki plac zabaw dla naszych pociech nie musi być wielki, wystarczy trochę wyobraźni, przemyślenia i może powstać całkiem fajne miejsce do zabawy dla dzieciaczków.

Należy tylko pamiętać o kilku ważnych elementach;

Jaki duży teren przeznaczymy na zagospodarowanie go do zabawy.

Ważne jest, aby było to miejsce ustronne od ulicy, spalin i hałasu. Na pewno słuszną decyzją będzie zrobić plac zabaw przed oknem kuchni czy salonu, tak, aby można było obserwować zabawę dzieci. Dobrze będzie, jak w miejscu zabawy będzie cień, a po małym deszczu nie będą tworzyły się ogromne kałuże.

Zaplanowanie co będzie znajdowało się na takim placu zabaw.

Trzeba zwrócić uwagę na wiek dziecka czy dzieci, które będą tam przebywały. Dobrze będzie zamontować urządzenia do zabawy w pojedynkę, jak i dla większej grupy dzieci. Należy przemyśleć podłoże, z którego wykonamy platformę na zabawę, aby np. amortyzowała upadek. Doskonale będzie, jeżeli urządzenia nie będą zbyt blisko siebie, a jeżeli chodzi o kolorystykę, może warto zapytać małych przyszłych użytkowników.

Zainteresowania dzieci są bardzo różne, ale z pewnością żadne dziecko nie pogardzi piaskownicą; najlepiej taką przykrywana, aby deszcz nie padał i zwierzęta nie wchodziły. Kolejna może być huśtawka dla starszych dzieci na sprężynie a dla tych najmłodszych niewysoka huśtawka czy karuzela. Bardzo modne są teraz trampoliny czy zjeżdżalnie, które doskonale pozwalają zachować aktywność fizyczną i ćwiczenie równowagi. Jeśli miejsce na to pozwala, można zamontować bramki do gry w piłkę nożną, ale także siatkę czy tablicę do gry w kosza.

Bardzo ważne jest, z jakiego materiału będą wykonane elementy, pamiętajmy, że nikt inny, jak tylko nasze dzieci będą z tego korzystały. Nie ukrywajmy, plac zabaw musi być bezpieczny. Szukajmy urządzeń posiadających certyfikaty do użytku prywatnego. Najlepiej rozeznać się, jaką mają opinię poszczególne firmy, u osób, które użytkowały wcześniej urządzenia i wybrać te najodpowiedniejsze.

Zapisz

Zapisz