Od niepamiętnych czasów, każda mama, która wybiera się z dzieckiem czy dziećmi nad wodę, czy morze, zastanawia się co zabrać. Nigdy nie wiadomo, jaka będzie pogoda, co się przydarzy w drodze i dlatego chcemy zabrać wszystko, co możliwe. Najlepiej spakować się do wygodnego plecaka na plecy, aby móc swobodnie wszystko zabrać ze sobą. Chyba że większe są dzieci to każdy plecaczek, a my torebkę plażową.


Należy pamiętać:
* O dokumentach-książeczka zdrowia dziecka, jeżeli wyjazd będzie poza granicą Polski, trzeba zabrać paszport.
* Apteczka, która powinna zawierać plastry opatrunkowe, lek przeciwgorączkowy, termometr, maści na ukąszenia owadów, maści na oparzenia słoneczne oraz sprej odstraszający kleszcze i komary do auta.
*Nakrycie głowy; bardzo ważne jest zabranie czapeczki czy chusty przeciwsłonecznej. Zaopatrzmy się w kremy z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i parasol na plażę.
*Ogólny ubiór, w zależności gdzie wybieramy się nad wodę, to coś do okrycia w razie chłodu. Oprócz stroju kąpielowego pamiętajmy o ciepłej bluzie, kurtce i kaloszach.
*Obuwie na plaże-klapki, sandały.
*Wyżywienie-warto zabrać przekąski na drogę, jeżeli dziecko pije mleko, to dodatkowo pamiętajmy o butelce. Na pewno niezbędne będą obiadki w słoiczku i deserki. Resztę potrzebnych rzeczy można kupić na miejscu.
*Pieluchy i chusteczki-starszym dzieciom niezbędne będą chusteczki nawilżane, pamiętajmy o szamponie, balsamie i kremie z filtrem odpowiednich dla wieku dzieci.
*Zabawki; ulubiona maskotka dziecka, coś do zabawy na plażę (wiaderko, łopatka), mały basen, koło do pływania, okulary pod wodę i wiele innych rzeczy. Ponadto warto zabrać malowanki, kredki, pisaki, kredki oraz tablet z ulubionymi bajkami na czas drogi.


Każda mama wie, co jej może być potrzebne, warto zabrać mały wózek, koc, ręczniki plażowe, mały rowerek. Pomysłów jest wiele, aczkolwiek nie pakujmy połowy mieszkania, gdyż część rzeczy z pewnością nie użyjemy, a będą tylko zajmowały miejsce.

Zapisz

Zapisz

Zapisz