Na wiosnę, warto zainwestować w efektowny makijaż. Nie trzeba tak naprawdę dużo czasu spędzać przed lustrem, aby oko wyglądało bajecznie. Zrobisz go w kilku minut, jeżeli nawet nie masz w tym wprawy.

Wiosenne smoky

To idealny makijaż na okazje, gdzie chcesz wyglądać idealnie i świeżo. Nałóż brązowy cień w zewnątrz kąciku oka i delikatnie rozetrzyj go na zewnątrz i w górę. Tym samym odcieniem oprósz dolną powiekę. Na środek górnej powieki i w wewnętrznym kąciku oka nałóż jasnobeżowy cień o lekkim połysku. Na koniec narysuj wzdłuż górnych rzęs cienką czarną kreskę. Od połowy oka ku zewnętrznej części lekko ją rozetrzyj.

Pastelowe spojrzenie

Makijaż taki jest delikatny, świeży i idealny do szkoły czy pracy. Na całej górnej powiece rozprowadź Jano brzoskwiniowy cień, a pod dolnymi rzęsami narysuj czarną kreskę i lekko ją rozetrzyj. Dodaj do niej odrobinę brzoskwiniowego cienia i starannie pomaluj rzęsy.

Kolorowa kreska

Narysowanie jej jest bardzo banalne. Najlepiej zrobić to w trzech krokach. Ja wybiorę kolor niebieski modny w tym sezonie. Namaluj kredką niebieską kreskę wzdłuż górnej linii rzęs. Potem wyciągnij ją poza zewnętrzny kącik oka, tak aby była przedłużeniem krawędzi dolnej powieki. Połącz koniec i początek kreski i zamaluj kolorem. Każdy krok powtarzać warto na drugim oku. Kreski w ten sposób wyjdą symetryczne.

Gdy masz zmęczone oczy, możesz na wewnętrznej krawędzi dolnej powieki narysować kreskę jasnobeżową. Białka oczu od razu wydają się mniej zaczerwienione, a spojrzenie nabiera blasku.