Każdy kosmetyk ma swoje plusy i minusy. Dowiedz się, jakie są ich mocne i słabe strony, a potem korzystaj z nich podczas makijażu.

Najlepiej w swojej kosmetyczce mieć te dwa kosmetyki. Błyszczyk i szminka w różnych barwach. Dobierając efekt do danego nastroju i ubioru.

Szminka – zawiera oleje, wosk, pigmenty często zawierające składniki regenerujące. Ma więcej pigmentów niż błyszczyk, dlatego ma intensywną barwę. Można nią lekko poprawić kształt warg, a makijaż będzie wyrazisty, zwłaszcza jeżeli używasz ciemnego odcienia pomadki. Szminka lepiej się trzyma niż błyszczyk. Dodatkowo lepiej chroni usta w czasie zimy. Pomalowane usta pomadką wyglądają seksownie, więc jest idealna na wielkie wyjścia. Pomadka idealnie wygląda, ale trzeba na nią uważać, ponieważ roztarta na wargach brzydko się prezentuje.

Błyszczyk– zawiera mało pigmentu i lekko zabarwia usta. Zawarte olejki nawilżają i wygładzają skórę. Jest niezastąpiony w codziennym makijażu, ponieważ łatwo się go nakłada. Nie trzeba go nakładać dokładnie, bo nawet lekkie muśnięcie nadaje super efekt. Makijaż taki łatwo naprawić. Błyszczyk optycznie powiększa usta i wygładza. Zawsze wyglądają na świeże i zmysłowe. Niestety pozostawia często lepką warstwę na ustach i nie chroni tak dobrze ust, jak szminka.

Pomadka w płynie– jest podobna do błyszczyka, a konsystencję, jak szminka. Jest półpłynna, a gdy zaschnie na ustach, ma bardzo mocny kolor. Dlatego warto uważać z nią przy nakładaniu. Jest trwała, ale może czasem wysuszać usta.

Warto spróbować także kombinacji mieszanie tych kosmetyków. Wymieszanie kropli błyszczyku na szminkę nada wargom piękny połysk.