Linie na powiekach dodają uroku. Jeśli jeszcze nie próbowałaś, to warto właśnie teraz spróbować!

Kreski można wykonać grube lub cienkie, pojedyncze lub podwójne, rozmazane lub wyraziste, czarne lub kolorowe. Nie wiesz, jakie wybrać? Sprawdź kilka wersji, by się przekonać. Najważniejszy jest dobry dobór kosmetyków, by pasowały do Twoich oczu.

Efekt zależy od eyeliner!

Eyeliner z tuszem. Kreska malowana nim jest wyrazista, a więc musi być staranna i równa. Opcja ta jest idealna dla osób mających wprawę w malowaniu. Dodatkowo pewnej ręki, jeżeli jest to eyeliner z pędzelkiem, który macza się w tuszu. Łatwiej sprawdza się we flamastrze.

Eyeliner w ołówku. Jest idealny dla początkujących. Nim doskonale można się nauczyć malować każdą kreskę, ponieważ łatwo poprawić lub zetrzeć. Ma jednak swoje wady – trudno nim zrobić cieniutką kreskę i krótko się utrzymuje, bo jest mniej intensywny.

Eyeliner wysuwany w kredce. Taka kredka jest o wiele miększa od ołówka, więc łatwiej nią rysować. Tworzy bardziej wyrazistą linię niż twardy ołówek. Brzeg namalowanej nią kreski można lekko rozmazać. To idealne rozwiązanie dla osób starszych, których powieki nie są już takie gładki.

Eyeliner za pomocą cieniu i ściętego pędzelka. Namalowana nim kreska jest bardzo delikatna. By była bardziej wyrazista, warto pędzelek zmoczyć. Kreskę taką można kilkukrotnie poprawić, korygując jej kształt. Nakładając kolejne warstwy cienia, uzyskamy wyraźniejszy rezultat.

Czym malować?

Najbardziej znane i lubiane są kredki czarne, grafitowe, granatowe i brązowe. Jednak w okresie lata można poeksperymentować z żywszymi kolorami, czy nawet eyelinerem z brokatem na różne imprezy.

Dobór kreski do OCZU:

oczy głęboko osadzone – cienką kreskę wykonujemy jak najbliżej linii rzęs od środka powieki do zewnętrznego kącika oka. Wyciągamy ją delikatnie ku górze, pogrubiamy w okolicy zewnętrznego kącika i lekko rozmazujemy lub łagodzimy cieniem do powieki. Unikaj nakładania eyelinera w wewnętrznym kąciku oka i wzdłuż dolnej linii rzęs, bo to optycznie zmniejszy oczy.

oczy w kształcie migdałów– wystarczy lekko podkreślić czarną linią ich naturalny łuk. Dla uzyskania fajnego efektu zacznij od cienkiej kreski w wewnątrz kąciku i stopniowo ją pogrubiamy, zbliżając się do zewnętrznego. Do takiego oka dobrze sprawdzają się makijaże graficzne, np. dwie kreski na jednej powiece.

oczy przysłonięte powieką – warto takie oczy optycznie otworzyć, należy namalować kreskę tylko na górnej powiece, dolną zostawiamy nieobrysowaną. Kreska powinna się lekko rozszerzać od środka, w kierunku zewnętrznego kącika. Na powinna jednak być za gruba. Dokładnie też trzeba wytuszować górne rzęsy.

oczy z opadającymi kącikami– kreska ma za zadanie podnieść i wyrównać proporcje oka. Na powiece malujemy cienką linię nad rzęsami, potem pogrubiamy ją w zewnętrznych kącikach oka. Na koniec lekko wyciągamy kreskę ku górze, aby optycznie podnieść kąciki oczu.

oczy szeroko rozstawione– malujemy cieniuteńką linię ołówkiem od wewnętrznego kącika oka. Wykonujemy to bardzo blisko linii rzęs. Możemy użyć eyalinera zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Dobrze wykonana linia optycznie przybliży oczy.

oczy blisko osadzone– kreska powinna je optycznie oddalić. W tym przypadku doskonale sprawdzi się makijaż, w którym kreskę na górnej i dolnej powiece robimy od połowy oka, wyciągając ją dosyć daleko za zewnątrz kącika.

Rady – kreska dla początkujących:

– przygotuj powiększające lustro. Siądź przy stole tak, aby móc oprzeć łokcie stabilnie na powierzchni,

– przed naniesieniem eyelinera, wymaluj oko bazą i delikatnie cieniem naturalnym, co da nam większą trwałość,

– namaluj nad górną powieką małe kropeczki, a potem staraj się je połączyć jednym pociągnięciem,

– jeśli nie masz pewności ręki, eyeliner możesz oprzeć o rzęsy.

Po kilku próbach na pewno dojdziesz do wprawy. Początki zawsze są trudne, ale taki triki pomogą Ci wyglądać pięknie każdego dnia.

Zapisz