Każda z nas marzy o sylwetce znanych celebry tek. Warto starać się zadbać o nią już od najmłodszych lat, ponieważ potem ciężko nawyki żywieniowe zmienić i swoją sylwetkę. Tutaj znajdziesz kilka wskazówek jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Wskazówki jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę:

– mieć silną wolę i chęć osiągnięcia swojej wymarzonej sylwetki. Nie ulegaj rówieśnikom lub członkom rodziny, jeśli skłaniają cię do jedzenia lub picia rzeczy szkodliwych dla twojego organizmu.

– nie ważyć się codziennie, nie liczyć kalorii i nie używać drastycznych diet.

– nauczyć się gotować – warto eksperymentować z różnymi przepisami i składnikami. Nawet jeśli w domu nikt nie ma pojęcia o żywieniu, gotowaniu i zdrowych produktach ty możesz ich tego nauczyć. Wybierz się do sklepu ze zdrową żywnością. Od czasu do czasu przygotuj posiłek dla wszystkich. Potrawy przyrządzaj takie, które będą co smakowały, tak aby jedzenie stało się przyjemnością.

– unikaj cukru, rafinowanych węglowodanów, bezwartościowej żywności, kofeiny i alkoholu. Wszystko to dostarcza nam pustych kalorii. Nie jest to pożywne i nie zaspokoi głodu na dłużej, tak że po posiłku szybko sięgniesz po następną porcję jedzenia.

– staraj się nie jadać za dużo, lepiej mniej a częściej. Najlepiej, aby to były trzy główne posiłki i trzy przekąski. Dzięki temu stężenie glukozy we krwi będzie się utrzymywało na stałym poziomie, a ty unikniesz spadków energii, napadów wilczego apetytu i przejadania się.

– rozmawiaj o swoich wyzwaniach z rodziną i przyjaciółmi. Najlepiej wspierać się wzajemnie w takich działaniach.

– doceniaj różnorodność naszej płci- każda z nas jest inaczej zbudowana, niektórych walorów nie da się na siłę zmienić. Jedne z natury są okrągłe, inne mają długie kończyny, niektóre niskie i drobne, a jeszcze inne mają szerokie biodra. Można tak wymieniać w nieskończoność. Na tym polega nasz urok.

 

Zapisz