Naprawdę warto dbać o obuwie? Odpowiadamy!

obuwie-pielęgnacja

Ten element codziennego ubioru jest w każdej garderobie. Obuwia jest tak dużo, że czasem ciężko jest pomieścić w zwykłej szafce. Baleriny, kozaki, sandały, tenisówki, adidasy i trzewiki, ciężko by było wyobrazić sobie życie bez nich! Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawę z tego, jaką rolę odgrywa, to co masz na nogach.

Odpowiednio dobrane buty to jeden ze sposobów na podkreślenie swojego stylu i upodobania. Własny styl podkreśla naszą osobowość. Buty świadczą o guście i dobrym wyglądzie, bywają również pokazem kultur, jaka króluje w naszym sercu. Nic tak nie dodaje uroku, jak dobrze dopasowana kreacja czy garnitur z dopasowanymi butami, które łączą wszystko w całość. Sukcesy zawodowe czy towarzyskie często zależą od pierwszego wrażenia, więc warto zadbać o ich dobry wygląd. To, co masz na stopach, jest w tym momencie tak samo ważne, jak to, co mówisz i jak się zachowujesz.

Buty, tak samo, jak biżuteria, mogą sprawić, że nawet zwyczajny codzienny strój może być wyjątkowy. Dobrze dobrane buty mogą odmienić całą stylizację. Ulubiona sukienka w zestawieniu z różnym obuwiem może wyglądać wyjątkowo. Na spacerze wygodnie będzie w tenisówkach lub adidasach, które dodadzą swobody. Taka sama sukienka może być elegancką kreacją na wieczorne wyjścia, jeśli dołączysz do nich buty na obcasie. Takie stylizacje często układają znane osoby.

Właściwa pielęgnacja obuwia.

Zmoknięte buty po deszczu czy śniegu, należy osuszyć i włożyć do środka gazetę pogniecioną, aby wchłonęła wilgoć. Nigdy nie stawiaj skórzanego obuwia na grzejniku. Pozwól im wyschnąć w temperaturze pokojowej. Po całkowitym wchłonięciu należy je wypastować, aby zapobiec przebarwieniom. Dobrze dobrane obuwie, ale zaniedbane do niczego się nie przyda. Obuwie źle dobrane do stroju, zużyte i brudne, kojarzy się z osobą roztrzepaną i nieuporządkowaną.

Nie wystarczy mokra szmatka i gotowe. Skóra, tekstylia muszą być odpowiednio pielęgnowane, aby przetrwały w swoim wyglądzie długi czas. Zadbane buty to coraz większa polityka estetyki, a schludny wygląd mówi o otoczeniu, co wpływa na samopoczucie.

Zapisz

Zapisz

Komentarze

  • Ula

    O! Super porady. Ja właśnie jakiś czasu temu kupiłam buty. Trzymają się świetnie, ale myślę, że warto mimo wszystko o nie dbać.

    OdpowiedzUla

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł

Wiele twarzy różne upięcia - sprawdź jaka fryzura najlepiej do ciebie pasuje

Następny artykuł

Herbata w kilku odsłonach - jaką herbatę wybrać?