Kalorie spalane podczas seksu.

Seks zamiast ciężkich ćwiczeń? Rewelacyjny sposób na pozbycie się kalorii w przyjemny sposób!

Jak wszystkie wiemy diety cud nie istnieją, trzeba też utrzymywać aktywność fizyczną. Nie jest jednak powiedziane, jaka ona musi być. Może to być bieganie, jazda na rowerze, pływanie i jak najbardziej seks. Jeżeli nie lubisz ćwiczyć to w twoim przypadku warto połączyć pożyteczne z przyjemnym i zacząć aktywność fizyczną od codziennego seksu.

Na dobrą sprawę seks poprawia krążenie, łagodzi stres, pozytywnie wpływa na samopoczucie. Seks zmusza ciało, także do wysiłku fizycznego, takiego jak podczas treningu. Zanim jednak dojdzie do aktywności fizycznej, warto zacząć od dużej ilości pocałunków, dzięki którym spalamy również mnóstwo kalorii 🙂

Ile kalorii więc jesteśmy w stanie spalić podczas seksu?

Otóż już przy samych pocałunkach można spalić około 40 kalorii. Podczas uniesień miłosnych możemy spalić około 400 kalorii, a przy różnych pozycjach dobrych metodach długotrwałego seksu nawet 600 kalorii. To prawie tyle samo co podczas jazdy na rowerze czy nartach. Dodatkowo podczas stosunku uruchamiamy wiele mięśni między innymi: uda, miednice, pośladki, brzuch, a także mięśnie rąk i nóg wszystko zależne od pozycji.

Pozycji seksualnych jest tak wiele, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie idealnego. Eksperymentować można za każdym razem, jeżeli masz tylko na to ochotę.

Zapisz