Jak radzić sobie z awarią produktów kosmetycznych?

Większość z nas oczekuje od kosmetyków dobrej jakości i łatwości stosowania. Często w ten sposób jesteśmy oburzone, gdy coś nie idzie po naszej myśli, zwłaszcza gdy nie mamy czasu na kupno nowego.

Oto kilka pomysłów jak poradzić sobie w awariach kosmetycznych:

– Roztopione kosmetyki do makijażu: jeżeli Twoja szminka, kredka do oczu czy cień do powiek miękła i zaczyna się rozpuszczać, uformuj ją palcami i włóż do lodówki na noc. Kosmetyk rano będzie jak nowy.

– Zaschnięty lakier do paznokci; wystarczy, że dodasz do lakieru kilka kropel zmywacza do paznokci i dokładnie wymieszasz. Po chwili konsystencja będzie jak nowa.

– Ciągle klejąca zakrętka: często od lakieru klei i zasycha Ci się zakrętka do buteleczki? Zanim się z nią siłować to posmaruj ją cienką wazeliną. Następnym razem będzie się odkręcała bez trudu.

– Pomarańczowa cera po makijażu: jeżeli po wykonaniu makijażu cera staje się pomarańczowa, może to wynikać z dwóch rzeczy. Pierwsza z nich to źle dobrany kosmetyk i dodaj trochę różu. Druga z nich to stary produkt, który utlenił się i stracił kolor. Musisz go wyrzucić.

– Sklejona szczoteczka do tuszu: gdy szczoteczka poskleja się z kawałkami tuszu, weź troszkę wazeliny i czystym palcem nałóż na szczoteczkę. Palec wytrzyj w szmatkę lub papier. Musisz pamiętać, że nie wolno próbować oczyszczać ją mydłem i wodą. Często mydło podrażnia oczy, a woda umożliwia wprowadzenie w tusz bakterii.

– Stracony kolor kredki: gdy podczas temperowania kredki do oczu, tracisz trochę rysika, to przed struganiem włóż ją na 5-10 minut do zamrażarki. Dzięki temu nie będzie się przyklejała do temperówki.

– Wyciskanie produktów: często podczas nakładania makijażu, nagle nic się nie da wycisnąć z tubki. Wtedy weź ostre nożyczki, rozetnij tubę i użyj tyle produktu, ile potrzebujesz, a resztę przełóż do mini pojemniczka szczelnie zamykanego lub jak go nie masz, to tubkę wyrzuć.

– Twardy puder: jeżeli twój puder zaschnął się w pojemniczku i z wierzchu jest twardy i błyszczący, zeskrob jego wierzch ostrym nożykiem. Pod spodem powinien być miękki i świeży produkt.

– Naprawa szminki: by zreperować złamaną szminkę, przyłóż do siebie odłamane połówki i przez kilka sekund potrzymaj nad płomieniem świecy. Ściśnij złamane części, delikatnie ustaw szminkę na małym talerzyku o wstaw na noc do lodówki.