Nie ważne czy w sandałach, czy adidasach. Ważne, aby przez cały rok stopy były gładkie i niepopękane. Jak o nie zadbać?

Wiele ciepłych i chłodnych dni daje nam możliwość na odsłonięcie stóp i nareszcie dać im odetchnąć. Ale jednak wszystkie czynniki zewnętrzne przyczyniają się do tego, że skóra staje się sucha i twardnieje, zwłaszcza na pietach. Jak sobie radzić z tymi problemami?

Specjalna pielęgnacja

Najlepiej będzie, jak zaczniesz pielęgnacje od kremów. Jeżeli stopy są w dosyć dobrym stanie, wystarczy raz dziennie wcierać preparat nawilżający. Możesz również wykonać maseczkę od czasu do czasu. Nie trzeba nawet kupować specjalnych maseczek, wystarczy na wygładzoną skórę, nanieś grubą warstwę kremu i założyć bawełniane skarpety. Dla lepszego efektu można wykonać taką ze sklepu. Na rynku jest ich mnóstwo.

Jak skóra zaczyna twardnieć, należy używać kremów zmiękczających i złuszczających. W składzie takich kremów powinien znaleźć się mocznik w stężeniu przynajmniej 100%. Dodatkowo kwas salicylowy, który reguluje stany zapalne i reguluje proces odnowy naskórka. Przy bardzo silnym rogowaceniu skóry warto pomyśleć o maści salicylowej albo maści na odciski z kwasem salicylowym. Maścią smaruje się tylko miejsca zrogowaciałe. Dzięki niej skóra super złuszcza się. Nakłada się ja na stopy a po 4-10 dni skóra zaczyna schodzić. Warto jednak nie używać za często, jeżeli nie ma już takiej potrzeby. Nie polecam też dla osób ze skórą wrażliwą.

Wygładzenie przez ścieranie

Super sposób na pozbycie się zgrubiałej skóry to ścieranie. Można stosować na stopy różne peelingi nawet codziennie, dzięki czemu zrogowaciała skóra szybciej znika. Można pomóż sobie też za pomocą pumeksu, tarki czy elektrycznego pilnika. Należy jednak uważać na częstotliwość używania tych przyrządów, ponieważ im więcej ścieramy, tym szybciej narasta problem. Zabiegi różnego rodzaju można wykonywać w wodzie lub przed kąpielą, a nawet po kąpieli. Ważne jest jednak, aby unikać miejsc z ranami i pocierać w jednym kierunku.