Śniadanie do tornistra dla dziecka.

Śniadanie dla dziecka do szkoły to wyzwanie. Wiele dzieci nie zjada kanapek, a przed rodzicami pozostałości ukrywają lub dożywiają kotki, czy pieski wracając ze szkoły. Warto pomyśleć o przysmakach, kanapkach kolorowych i zachęcających dziecko do zjedzenia pomiędzy zajęciami.

Przekąska pomiędzy lekcjami to ważny posiłek dla mózgu i mięśni. Po kilku zapracowanych godzinach dziecka, w czasie zajęć, organizm potrzebuje dodatkowej dostawy energii, do zmagań z obowiązkami szkolnymi. Jeżeli nie uzupełnimy tego braku, organizm dziecka zwalnia przyswajanie wiedzy z lekcji.

Śniadanie takie powinno być pełnowartościowe, aby wytrwać do obiadu. Mogą to być świeże owoce, warzywa, pełnoziarniste pieczywo, mięso czy jajka.

Kanapki 5 dni w ciągu tygodnia to nie fajny pomysł. Dziecku nudzi się takie jedzenie. Warto pomyśleć o muffinkach, serku, jogurtach pitnych, ryżu z owocami i innych ciekawych produktach słodkich, a jednak wartościowych. Można je śmiało kupić gotowe w sklepach lub wykonać samemu i spakować do pojemniczka. Większe dzieci uwielbiają także sałatki owocowe lub jarzynowe. Do termosu herbatkę czy kawę inkę, która jest dla dzieci od 3 roku życia.

Wartościowe lepsze od batoników to:

  • banan suszony lub zwykły; dostarcza magnez i jest słodki.
  • orzechy i bakalie: super zastępują czipsy i zaspokoją apetyt.
  • domowe ciasto: wiemy ,co dziecko zjada, bo sami piekliśmy.
  • owoce i warzywa ekologiczne ze sklepu lub własnej hodowli.

Komentarze

  • Ann

    Mimo wszystko warto również do chlebaka wrzucić również jakiś słodycz 🙂

    OdpowiedzAnn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Następny artykuł

Katar u niemowlaka